Для того, щоб зібрати хороший врожай, фермерські господарства мають бути уважними до появи на посівах вірусних та бактеріальних захворювань. Саме вони сприяють суттєвим зниженням врожаїв та пошкоджують зерно. Тому рекомендовано купувати фунгіциди на ячмінь вартість якого змінюється в залежності від кількості хвороб, на які впливає препарат.
Необхідність використання фунгіцидів для ячменю
Різноманітні захворювання спричиняються вірусами та бактеріями, які при несвоєчасному виявленні можуть знищити великі посівні площі зернових. Тому фунгіциди на ячмінь, вартість яких є доступною та бюджетною, обов’язково мають використовуватися при вирощуванні.
Портал Гровекс пропонує засоби такого призначення двох способів дії.
Контактні препарати використовуються для профілактики захворювань і на хворі рослини дії не мають. При роботі з такими речовинами важливим моментом є обробка абсолютно всієї поверхні культури, особливо на спідній частині листка – саме там починає своє життя грибок.
Системні засоби потрапляють не лише на зовнішні елементи рослини, але і всередину організму. Якщо захворювання знаходиться на початковій стадії фунгіцид швидко усуне проблему. Важливим моментом є стійкість до атмосферних опадів, які не здатні змити засіб.
Варто звертати увагу, що з плином часу у рослин виробляється імунітет до таких компонентів захисту та лікування, тому досвідчені фермери радять чергувати контактні та системні фунгіциди з різними хімічними речовинами.
Правила використання фунгіцидів для ячменю
В залежності від типу препаратів та його об’єму визначається ціна. Великі фермерські господарства купують такі засоби у великих ємностях тому і вартість буде відповідною. А маленькі домашні господарства купують інший об’єм, який має невелику вартість. Тому сайт Гровекс пропонує різні варіанти для різних видів підприємств.
Але для всіх культур ячменю існують єдині правила обробки:
готувати розчин необхідно за добу перед обприскуванням;
використовувати варто в похмуру безвітряну погоду, за умови відсутності дощу протягом 5 годин після обробки;
обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту – гумові рукавички,чоботи,марлеву пов’язку;
обприскувати необхідно рослину, а не землю навколо неї.
Незалежно від того, який фунгіцид обирається, варто попередньо ознайомитися з інструкцією, адже кожен засіб має свої специфічні особливості. Часто такими препаратами обробляють зерно перед зберіганням чи посівом, що також є доречним, адже така обробка проводиться з профілактичною метою.
Необхідно бути уважним до посівних площ, постійно перевіряти їх на наявність хвороб.