Антидронові системи (РЕБ): вибір, купівля та огляд комплексів проти дронів

BlackSeaNews | Турецька армія отримала черговий комплекс РЭБ ВУРАЛ / Фото

В умовах сучасних військових конфліктів та зростання кількості безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на полі бою протидронові системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) залишаються критичним числом елементів захисту. Ці окремі системи призначені для ідентифікації, ідентифікації та нейтралізації дронів, запобігаючи їх використанню для розвідки, нападу або інших шкідливих цілей.

Що таке антидронова система? 

Антидронова система – це технологічний комплекс, призначений для виявлення, відстеження та нейтралізації ворожих БПЛА (дронів). Ці засоби захисту залишаються деважливими в умовах дорослої доступності та використання дронів у різних сферах, насамперед у сфері оборони.

РЕБ складаються з наступних компонентів:

  • радіолокаційні системи, що виконують радіохвилі для виявлення дронів на великих відстанях;

  • оптичні системи, які пропонують камери та тепловізори для видимого виявлення дронів;

  • акустичні системи, що виявляють звук двигунів дронів;

  • радіочастотні детектори, завдання яких виявляти сигнали зв'язку між дроном і пультом управління.

Усі ці компоненти працюють у спайці з призначення нейтралізації ворожих BPLA.

РЕБ-засоби та комплекси 

Існують різні типи РЕБ-засобів та комплексів: засоби радіоелектронної розвідки (РЕР), які виявляють та аналізують радіовипромінювання противника; засоби радіоелектронного придушення (РЕП), які створюють перешкоди для блокування або спотворення радіосигналів; засоби радіоелектронного захисту (РЕЗ), які захищають власні системи від впливу РЕБ противника; та антидронові системи, які виявляють та нейтралізують безпілотні літальні апарати.

РЕБ-засоби та комплекси застосовуються у військових діях для порушення зв'язку, роботи систем розвідки та наведення зброї, а також для захисту власних військ. У цивільній сфері вони застосовуються для захисту від незаконного використання дронів, прослуховування та інших видів радіоелектронного шпигунства, а також для захисту критичної інфраструктури. 

Сучасні тенденції розвитку РЕБ охоплюють використання штучного інтелекту та машинного навчання, розширення частотної функції, мініатюризацію та підвищення мобільності, а також розроблення комбінованих систем. РЕБ-засоби та комплекси є невіддільною частиною сучасної війни, і їх роль буде тільки зростати в майбутньому.

НАТО проводить військові учения під носом у Росії: готовиться протистояти РЕБ

Як звернути та купити антидрон-систему 

Вибір якісної системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) вимагає аналізу та врахування багатьох факторів. 

Перш за все необхідно чітко розробити ваші потреби, а саме:

  • тип загроз;

  • радіус дії;

  • необхідну мобільність;

  • умови використання. 

Важливо оцінити технічні характеристики системи, такі як частотний функціонал, потужність, тип перешкоди, час реакції, надійність та автономність. Додаткові функції, такі як системи управління та аналізу даних, можуть значно підвищити ефективність обладнання.

Репутація виробника та постачальника, наявність технічної підтримки та відповідність стандартам також є кількістю критеріїв вибору. Серед українських лідерів виділяється компанія Kvertus, яка знає свої антидронові системи РЕБ, від портативних до стаціонарних комплексів, а також за допомогою радіоелектронної розвідки. 

Серед міжнародних виробників варто виділити компанії зі США, Ізраїлю та країн Європи, які спеціалізуються на військовому забезпеченні.

Можливо отримати бюджет та вартість експлуатації системи, а також провести тестування в реальних умовах перед покупкою. Консультація з фахівцями та врахування правових аспектів використання РЕБ у вашому регіоні автоматично зробить правильний вибір.

Джерело:  https://angar7.com/reb